Montaż rekuperacji

Rekuperatory, Pompy Ciepła.

Montaż rekuperacji to dobre rozwiązanie dla osób planujących budowę domu. Warto przemyśleć system wentylacji domowej, która pomoże zaoszczędzić Twoje pieniądze w przyszłości!

Po co mi rekuperator?

Jest to wymiennik ciepła, czyli urządzenie, które wymienia i przekazuje ciepło ze zużytego, wypływającego z pomieszczenia powietrza do zimnego napływającego z zewnątrz. Najważniejszym zadaniem każdego rekuperatora jest maksymalne wykorzystanie oddawanej na zewnątrz budynku energii cieplnej, w celu nagrzania napływającego z zewnątrz, zimnego powietrza. Prowadzi to do znacznych oszczędności w kosztach eksploatacyjnych budynku, szczególnie w jego ogrzewaniu.

 1. Niższe koszty ogrzewania domu (nawet o 50%).
 2. Możliwość zmniejszenia rozmiarów grzejników i mocy pieca grzewczego (nawet o 45% mniejsze zapotrzebowanie budynku na ciepło).
 3. Budynek jest energooszczędny (lepszy współczynnik energooszczędności w świadectwie energetycznym).
 4. Możliwość rezygnacji z budowy drogich kominów do wentylacji grawitacyjnej.
 5. Brak niebezpiecznych dla zdrowia przeciągów (nie ma potrzeby przewietrzania poprzez naprzeciwległe otwarcie okien).
 6. Nawiewane powietrze jest filtrowane (mniej alergenów i pyłów w domowym powietrzu).
 7. Lepsze samopoczucie przez całą dobę dzięki mniejszej zawartości CO2 w powietrzu.
 8. Oddychamy tylko świeżym powietrzem:rekuperacja dostarcza świeże powietrze i usuwa zużyte.
 9. Rekuperacja obniża zawartość wilgoci w powietrzu wewnętrznym.
 10. Brak zaparowanych okien i luster (nawet podczas kąpieli!).
 11. Możliwość aktywnego przewietrzenia domu nie tylko podczas czy po przyjęciu, ale również w trakcie przygotowywania intensywnie pachnących potraw.
 12. Brak komarów, much i innych insektów oraz zdecydowanie mniej kurzu w domu.
 13. Ciągły dostęp do świeżego powietrza (również zimą) bez wychładzania domu.
 14. Budynek jest bezpieczniejszy zarówno wtedy, gdy jesteśmy w domu, jak i podczas nieobecności (brak konieczności otwierania okien).

 

Najważniejsze w montażu rekuperacji jest solidne zaprojektowanie, a następnie profesjonalne  wykonanie instalacji.  Aby wycenić usługę należy skontaktować się z naszym specjalistą, który wstępnie wyceni kosztorys inwestycji, a następnie umówi się z Państwem na darmowy i niezobowiązujący pomiar i szczegółową wycenę. Zapraszamy do kontaktu.

Na czym polega montaż systemu rekuperacji?

Montaż rekuperacji polega na rozprowadzeniu kanałów wentylacyjnych w niewidocznych na co dzień miejscach w domu. Najbardziej zagęszczona siatka kanałów najczęściej położona jest na poddaszu nieużytkowym, skąd schodzi na niższe kondygnacje domu. W domu z piętrem, kanały muszą jeszcze zostać doprowadzone do pomieszczeń na parterze. W domu z rekuperacją każde pomieszczenie jest przewietrzane: od wiatrołapu, poprzez korytarz, pokoje, pralnię, łazienki, aż do kuchni. Najczęściej nie wentyluje się garażu i kotłowni. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej zadzwoń do naszych monterów – którzy odpowiedzą na wszelkie pytania i wątpliwości.

 

Wszyscy mieszkańcy Katowic i Gliwic i Mysłowice mogą skorzystać ze specjalnej przygotowanej oferty rekuperatorów, dzięki którym powietrze w budynkach będzie zdrowsze, a koszty związane z ogrzewaniem znacznie się zmniejszą. Pamiętać należy także o regularnym czyszczeniu filtrów zamontowanych w rekuperatorach