Klimatyzatory

Jak dobrać klimatyzator?

Przy doborze klimatyzatora potrzebujesz przede wszystkim prawidłowo określić jego wydajność chłodniczą. Jednym z podstawowych wskaźników służących do określenia mocy chłodniczej urządzenia jest powierzchnia bądź kubatura pomieszczenia. Jednak przy właściwym doborze klimatyzatora powinieneś wziąć pod uwagę zyski ciepła, jakie istnieją w danym pomieszczeniu.

Dane do prawidłowego doboru klimatyzacji :

*  długość pomieszczenia
*  szerokość pomieszczenia
*  wysokość pomieszczenia
*  ilość osób przebywających w pomieszczeniu
*  wielkość okna w m2 (czy okno jest na: południe, północ, wschód, zachód )
*  urządzenia w pomieszczeniu emitujące ciepło (np.komputery,lodówki, inne urządzenia)
*  usytuowanie pomieszczenia (miedzy kondygnacjami, piwnica, poddasze)

W celu obliczenia zapotrzebowania na moc chłodniczą prosimy o przesłanie w/w
danych w formularzu kontaktowym

Nasi pracownicy obliczą zapotrzebowanie na moc chłodniczą dla
danego pomieszczenia, co za tym idzie dobiorą odpowiednią moc klimatyzatora, aby  prawidłowo klimatyzowało pomieszczenie.
Przedstawią pełną ofertę na różne typy klimatyzacji , różnych firm,
dostaną Państwo zróżnicowaną ofertę cenową .

 

 

Wydajność chłodnicza klimatyzatora musi skompensować sumę zysków energii cieplnej, która pochodzi od ludzi, urządzeń, oświetlenia, przegród przezroczystych i nieprzezroczystych oraz wilgoci zawartej w powietrzu.

Jaki rodzaj urządzenia wybrać?

Istotny jest wybór optymalnej konstrukcji jednostki wewnętrznej klimatyzatora (ścienna, podstropowa, przypodłogowa, kasetonowa). Zapewni to równomierne rozprowadzenie powietrza chłodzącego pomieszczenie. Jednocześnie jednostka wewnętrzna wkomponuje się w estetykę wnętrza. Jest to już kwestia Twojego wyboru.

 

Jakiej firmy kupić klimatyzator?

Ciężko wybrać najlepszą firmę produkującą sprzęt klimatyzacyjny. Złotym rozwiązaniem, jest najczęściej wybór jednostki optymalnej pod kątem kosztów późniejszej eksploatacji. Pod tym kątem należy zwracać uwagę na koszt przeglądów, wymiany filtrów i gadżetów jakie posiada klimatyzacja, a które mogą wymagać dodatkowych nakładów finansowych.